• info@aybukeozdag.com.tr
  • 0544 424 8467
News Photo

Trafik Kazasından Kaynaklanan Bedensel Hasarda Dava Dilekçesi

İZMİR……. MAHKEMESİ'NE

DAVACI                 : (Ad, Soyad, T.C. Kimlik No., Adres)

VEKİLİ                              : Av.(Ad, Soyad, Adres)

DAVALI                            : ……..

KONU                               : Dava dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR             :

1 – Müvekkil ………, …/…/… tarihinde  yaya durumunda karşıdan karşıya geçerken geçirdiği trafik kazası sonucu bedensel zarara uğramış ve sakat kalmıştır. Müvekkilin söz konusu kaza sonucunda sakat kalması sebebiyle tazminat alacağı bulunmaktadır. Kazaya kusurlu olarak sebebiyet veren sürücü ……. ‘nın  sevk ve idaresindeki …………  plaka sayılı araç, kaza tarihinde …… Sigorta Anonim Şirketi'nin ….. nolu Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta poliçesi ile sigortalı bulunmaktadır.

2 –Tarafımızca ../../.. tarihinde …… Sigorta Anonim Şirketi'ne tazminat alacağı sebebiyle başvuru yapılmış olup, KTK’nın 97. Maddesi gereği tarafımızca yapılan başvuruya 15 gün içinde cevap verilmemesi veya verilen cevabın talebi karşılamaması halinde dava yoluna başvurulacağı ihtar olunmuş ise de şirket tarafından ../…/.. tarihinde talebimizin kabul edilmediği bildirilmiştir.

SONUÇ VE İSTEM         : Müvekkilin trafik kazasından kaynaklanan sakatlığı sebebiyle talebi, geçici iş görmezlik ve sürekli iş görmezlik ……. tazminatı alacağı olup bu sebeple işbu davayı açma zorunluluğu doğmuştur.  Gereğinin yapılmasını vekaleten talep ederiz.

 

(Tarih)

DAVACI VEKİLİ

(Ad, Soyad, İmza)

EKLER :

Onaylı Vekalet Sureti.

 

Özdağ Hukuk & Danışmanlık Bürosu uzman avukatları olarak listelenen alanlarda ve izmir sigorta avukatı alanlarında ve diğer özel durumlara ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktadır. Yukarıda kısaca belirttiğimiz açıklamalardan sonra bize ulaşmak isterseniz Whatsapp için Tıklayın veya müvekkil hattımız olan 0544 424 84 67  numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, vb.) Avukat Aybüke Özdağ'a ait olup 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olur. Avukat Aybüke Özdağ, ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Bu Makaleyi Paylaş

Yorum

Hukuki konuda danışmanlığa ihtiyacınız mı var? (H.içi 09:00 - 18:00)