• info@aybukeozdag.com.tr
  • 0544 424 8467
News Photo

Kira Tespit Davası İhtarname Örneği

 

BORNOVA 8. NOTERLİĞİNE,

İHTARNAME

 

İHTAR EDEN          :  Ad Soyad (T.C.:)

                                    (Adres)

 

VEKİLİ                     : Av. AYBÜKE ÖZDAĞ

                                    Haydar Aliyev Cad. No: 42 K: 6 D: 11 Bayraklı / İZMİR

 

MUHATAP               : Ad Soyad (T.C.:)

                                    Adres

 

KONU                       : X tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; X tarihli kira sözleşmesi kapsamında aylık kira bedelinin net 10.000,00- TL olarak ödenmesi konusundaki ihtardır.

 

AÇIKLAMALAR    :

 

SAYIN MUHATAP,

 

1-)Müvekkil kiraya veren ile yapmış olduğunuz X tarihli kira sözleşmesi kapsamında, X adresindeki kiralananda, aylık 2.009,00-TL kira bedeli ile kiracı olarak oturmaktasınız.

 

2-) Yeni kira yılı başlangıcı olan X tarihinden itibaren ödemekte olduğunuz kira bedelinin emsallerine nazaran çok az olması ve ülkemizde artan enflasyon sebebiyle aylık 10.000,00- TL olarak belirlenmesi ve müvekkil kiraya verene ödenmesini talep etme zorunluluğu oluşmuştur.

 

SONUÇ ve İSTEM   :X tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; X tarihli kira sözleşmesi kapsamında kira bedelinin aylık 10.000,00- TL olarak belirlenmesini ve ödenmesini, kabul etmemeniz ve bu bedelde ödeme yapmamanız halinde, tarafınıza karşı kira tespit davası açacağımızı, dava sonucunda yargılama giderleri ve vekalet ücretini de ödemek durumunda kalacağınızı bildiririm. (Tarih)

 

İhtarda Bulunan Vekili

Av. AYBÜKE ÖZDAĞ

SAYIN NOTER,

Üç örnekten oluşan işbu ihtarnamenin bir örneğinin posta yolu ile muhataba tebliğini, tebliğ şerhini taşıyan bir örneğinin tarafıma verilmesini, diğer örneğinin ise tarafınızca saklanmasını saygılarımla müvekkilim adına talep ederim. (tarih)

İhtarda Bulunan Vekili

 Av. AYBÜKE ÖZDAĞ

 

1

Bu Makaleyi Paylaş

Yorum

Hukuki konuda danışmanlığa ihtiyacınız mı var? (H.içi 09:00 - 18:00)