• info@aybukeozdag.com.tr
  • 0544 424 8467
News Photo

Yeni Malik Sıfatıyla Tahliye İhtarname

Yeni Malik Sıfatıyla Tahliye İhtarname

İHTAR EDEN              : (Ad, Soyad, T.C. Kimlik No., Adres)

VEKİLİ                          : Av. (Ad, Soyad, Adres)

MUHATAP                  : (Ad, Soyad, T.C. Kimlik No., Adres)

KONU                          : Yeni malik sıfatıyla tahliye ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR          :

1- Müvekkil …../……/…… başlangıç tarihli kira sözleşmesi ile kiracısı olduğunuz ………………adresini kaim konutun tüm hisselerini …..Tapu Müdürlüğü’nün ….. yevmiye numaralı işlemi ……/……/….. tarihinde satın almıştır. (EK-1)

2- Taşınmaz, müvekkil tarafından konut olarak kullanılacaktır. Bu nedenle dairenin eski maliki ile gerçekleştirdiğiniz kira sözleşmesi tarafımızca yenilenmeyecektir. Dairenin kira dönemi sonu olan .............. tarihinde tahliyesini talep etmekteyiz. Aksi halde, yargılama giderleri ve vekalet ücreti tarafınıza ait olacak şekilde aleyhinize yasal yollara başvurulacaktır.

 (Tarih)

İHTAR EDEN VEKİLİ

(Ad, Soyad, İmza)

Sayın Noter;

İşbu üç nüshadan oluşan ihtarnamenin bir nüshasının muhataba HIZLI POSTA ile tebliğini, bir nüshasının tarafınızca muhafazasını, tebliğ şerhi içeren bir nüshasının da tarafıma verilmesini saygıyla talep ederim.

(Tarih)

İHTAR EDEN VEKİLİ

(Ad, Soyad, İmza)

 

Özdağ Hukuk & Danışmanlık Bürosu uzman avukatları olarak listelenen alanlarda ve İzmir Gayrimenkul Avukatı alanlarında ve diğer özel durumlara ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktadır. Yukarıda kısaca belirttiğimiz açıklamalardan sonra bize ulaşmak isterseniz Whatsapp için Tıklayın veya müvekkil hattımız olan 0544 424 84 67  numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, vb.) Avukat Aybüke Özdağ'a ait olup 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olur. Avukat Aybüke Özdağ, ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Bu Makaleyi Paylaş

Yorum

Hukuki konuda danışmanlığa ihtiyacınız mı var? (H.içi 09:00 - 18:00)