• info@aybukeozdag.com.tr
  • 0544 424 8467
News Photo

Tek Meskeni Olan Engelliler İçin İndirimli Bina Vergisi Bildirimi 

………. BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA

                                                                ……………

Belediyeniz sınırları içinde ……………………. adresinde bulunan …………..ada …………pafta ……….parsel numaralı  … m2 taşınmazın malikiyim. ./../.. tarihli Sağlık Kurulu Raporu ile tespit edilmiş %... oranında engelim bulunmaktadır. Türkiye sınırları içinde hisseli veya tam mülkiyet kapsamında brüt yüz ölçümü 200 m2’yi geçmeyen daimi kullandığım tek meskenim dışında başkaca bir meskenim de bulunmamaktadır.

Emlak Vergisi Kanunu’nun 8. maddesi gereği  aşağıda özellikleri belirtilen taşınmazıma indirimli bina vergisi oranı uygulanmasını talep eder, verdiğim bilgilerin doğruluğunu kabul ile beyan ederim.

(Tarih)

Ad, Soyad

İmza

ADRES : …………………………….

EK : Engelli Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sağlık Kurulu Raporu

 

Özdağ Hukuk & Danışmanlık Bürosu uzman avukatları olarak listelenen alanlarda ve İzmir Avukat alanlarında ve diğer özel durumlara ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktadır. Yukarıda kısaca belirttiğimiz açıklamalardan sonra bize ulaşmak isterseniz Whatsapp için Tıklayın veya müvekkil hattımız olan 0544 424 84 67  numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, vb.) Avukat Aybüke Özdağ'a ait olup 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olur. Avukat Aybüke Özdağ, ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Bu Makaleyi Paylaş

Yorum

Hukuki konuda danışmanlığa ihtiyacınız mı var? (H.içi 09:00 - 18:00)