• info@aybukeozdag.com.tr
  • 0544 424 8467
News Photo

Adli Sicil Kaydının Silinmesi Talebi Dilekçesi

ADALET BAKANLIĞI

ADLİ SİCİL İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE


TALEPTE BULUNAN      : (Ad, Soyad, T.C. Kimlik No., Adres)

TALEBE KONU CEZA     : …… Ceza Mahkemesi …./…. Esas  ve ……/…… Karar numaralı ve ../../.. tarihli kararı ile almış olduğum cezanın silinmesi talebidir.

TALEP                              : Adli Sicil kaydımda görünen sabıka kayıtlarının gerekli yasal sürenin dolmuş olması sebebiyle silinmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR              :

Adli sicil kaydında görünen tüm cezalar infaz edilmiş olup, gerekli yasal süreler geçmiş durumdadır (EK-1,2). Sorgulama yapıldığında Adli Sicil Kaydımda söz konusu cezalar halen görünmektedir. Bu husus yaptığım iş başvurularında ve diğer işlemlerde olumsuz sonuçlar doğurmakta, gerek iş gerekse sosyal hayatımı olumsuz etkilemektedir. Gerekli yasal süreler de dolmuş olduğundan adli sicil kaydımda görünen ilamların silinmesi gerekmektedir.

DELİLLER                       : Adli Sicil kaydı, Mahkeme Kararı vs. her türlü delil.

SONUÇ VE İSTEM         : Yukarıda açıklanan nedenlerle, Adli Sicil Kaydımda yer alan tüm kayıtların, durumun aciliyeti göz önüne alınarak Adli Sicil Kaydından silinmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

 

(Tarih)

TALEPTE BULUNAN

(Ad, Soyad, İmza)

EKLER :

1-Adli Sicil Kaydı

2-Gerekçeli Karar Evrakı

 

Özdağ Hukuk & Danışmanlık Bürosu uzman avukatları olarak listelenen alanlarda ve İzmir Ceza Avukatı alanlarında ve diğer özel durumlara ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktadır. Yukarıda kısaca belirttiğimiz açıklamalardan sonra bize ulaşmak isterseniz Whatsapp için Tıklayın veya müvekkil hattımız olan 0544 424 84 67  numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, vb.) Avukat Aybüke Özdağ'a ait olup 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olur. Avukat Aybüke Özdağ, ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Bu Makaleyi Paylaş

Yorum

Hukuki konuda danışmanlığa ihtiyacınız mı var? (H.içi 09:00 - 18:00)